еМагазин
Image default
Да помогнеме

Да донираме средства за трета операција за двегодишната Мила

Двегодишната Мила од Охрид има две години и боледува од церебрална парализа. Во овие две години има извршено две операции.

Потребни се пари за трета операција, а сумата која треба да се собере е 25.000 долари.

Донациски броеви:

VIP 143 123

TELEKOM 070 143 143

Донациска сметка:

МИЛА ДИМОСКА
530500021204351
OHRIDSKA BANKA

За донации од странство:

MILA DIMOSKA
str.Bogomilska 53, 6000 Ohrid, Macedonia
OHRIDSKA BANKA A.D. Skopje
IBAN CODE: MK07530280005506949
SWIFT: OHRDMK22

Линк до gofundme, ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хуманитарен настан „Шампионите за вас“: Дружење со Антиќ, Манасков, Миркуловски, Недев и Муса

Редакција

(Видео) Семејството Велковски од Куманово преживуваат со 4.000 денари месечно

Редакција

(Фото) Каква сиромаштија: Таткото слеп, куќата може да се сруши врз детето

Редакција