еМагазин
Image default
Да помогнеме

Да и помогнеме на Цаци да се избори со туморот на мозок

Цаци од Богданци се бори со малиген тумор на левата страна од мозокот. Првите симптоми ги забележала минатата есен, но мислела дека е од премореност од многубројните активности, а не сериозна болест.

Откако е дијагностицирана Глиобластома, оперирана е на приватна клиника, а потоа следувале радиотерапија и девет циклуси хемотерапија. Првите резултати биле охрабрувачки, но последните покажале дека туморот се вратил и дека болеста прогресира за помалку од еден месец.

Станува збор за една од најагресивните форми на рак, за што е потребно лекување и третман во специјална болница во Тексас.

Трошоците за било каков третман се проценети на околу 200.000 долари.

БРОЕВИ ЗА ДОНАЦИ

Телеком: 143 107

VIP: 143 483

МОЖЕТЕ ДА ДОНИРАТЕ И НА:

Славица Тодоровска

20000338160885 Стопанска банка

IBAN

MK07200003381613507 USD

MK072000033816114706EUR

Swift Code Bic Code STOBMK2X

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Brick bar, Brick eat и Four дел од новогодишната кампања организирана од СОС Детско село-место со срце

Редакција

Потребни се лупи за Давид и Катерина кои имаат оштетен вид

Редакција

Апел за помош: Исчезна жител на Тафталиџе кој боледува од Алцхајмер

Никола Осило