еМагазин
Image default
Да помогнеме

Да му помогнеме на четиргодишниот Филип да не заврши во инвалидска количка

Филип е четиригодишно дете кое боледува од церебрална квадриплегична парализа. За него итно е потребна операција која е закажана во специјализирана болница во Србија за да може нормално да го продолжи својот живот – во спротивно, животот би го поминал само во инвалидска количка.

„Неговото семејство во кое работи само таткото нема доволно средства да го започнат ова лечење па на овој начин се обраќаат до сите добри, хумани луѓе и организации за мала помош, како би можел Филип да добие шанса да ја направи оваа операција која му значи достоинствен живот“, се вели во апелот на Фондацијата „Допир“.

Повеќе информации за помош, ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

14-годишниот Дарио е со парализа на десната нога, потребни се средства за третман со матични клетки во Грција

Редакција

(Фото) Да им ја изградиме трошната куќа на Драги и баба Аница, пред претстојната зима

Редакција

Уметниците ќе донираат уметнички слики за помош во Грција

Редакција