еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Да не ги помилуваа 300 години ќе беа“: Твитер за пресудите за 27 април

Изрекувањето на казните на обвинитите за настаните од 27. април кои се случија пред две години, беше настан во кој беа вперени очите на јавноста.

Највисока казна доби поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, кој е осуден на 18 години.

Вкупната казна на 16-мината обвинети е 211 години затвор.

Од обвинение беше ослободен Игор Дурловски.

Пресудата за настаните од 27. април е во центарот на вниманието и на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен…

Фото: Борче Поповски/Мета

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителството почна истрага за изградбата на мостот „Око”

Никола Осило

„Дојди, сама сум, ќе скенираме фискални“: Твитер реакции за повратот на ДДВ

Редакција

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на божествена литургија во црквата „Свети Леонтиј“ во Водоча

Никола Осило