еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Да не го донесе Владава Фејсбук и Инстаграм во Македонија што не работат?!„: Твитер реакции

Фејсбук и Инстаграм (кој е во сопственост на Фејсбук) од денеска повторно функционираат нормално по техничкиот проблем, еден од најголемите во историјата на социјалната мрежа.

Во делови на светот сепак се уште се пријавуваат проблеми, а вчера технички проблеми имаа и Месинџер и Ватсап.

За сега нема детали на што се должи проблемот, а од компанијата посочуваат дека не се работи за хакерски напад.

Ви пренесуваме какви реакции предизвика проблемот, кај конкурентот Твитер:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тежок“ тендер: МВР купува екстра лесно гориво за 70 милиони денари

Никола Осило

Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир од Социјалистите и Демократите, Зелените и Обединетата левица

Редакција

(ВИДЕО) Ќе успее ли Тамара да го подобри резултатот на Елена Ристеска на Евровизија

Редакција