еМагазин
Image default
Да помогнеме

Да помогнеме на Јована со мала донација да изврши успешна операција на видот

Јована Буклевска има 2.5 години и востановена дијагноза – вродена катаракта и проблеми со нервот на окото.

„Во прашање е многу ретко заболување кај децата и доколку не се оперира итно на оваа најмала возраст, окото губи можност некогаш да го развие видот. Затоа е потребна операција која е закажана во Клиника во Турција која иако е сложена, високи се резултатите за успешност!

Бидејќи родителите не се во можност да обезбедат средства за лечење на малата Јована, упатуваме апел за помош за собирање на средства да се изврши оваа неопходна операција на малата Јована

Досега се собрани 132.300 денари а потребни се уште 175.200 денари за самата операција“, се вели во апелот на bidihumansega.mk

Донирај за Јована Буклевска

Денарска: 2400-501-090-09548

Девизна: SWIFT: UIBMMK22XXX    IBAN: MK07240050107512353

Банка депонент: Уни Банка Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Да им ја изградиме трошната куќа на Драги и баба Аница, пред претстојната зима

Редакција

(Фото) Доволно мака за „тетката со кибритчињата“: Да помогнеме, да и олесниме

Редакција

Хуманитарна акција за собирање на храна низ целата држава: Што и каде може да донирате

Редакција