еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дајте и на мафијата да си одбери и обвинител и судии… па гревота се дечките„: Твитер реакции за Катица Јанева, „новото СЈО“, „Рекет“

На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите за случајот на Јавното обвинителство „Рекет“, евентуалната инволвираност во истиот и на специјалната обвинителка Катица Јанева, иднината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО)….

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Сител“: Вториот мобилен телефон, Катица го изгубила во Белград

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

„Ќе идела на боловање. А личеше дека е арна“: Твитер реакции за боледувањето на Катица Јанева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Грција и официјално почна да го користи терминот „македонски (јужнословенски) јазик“

Редакција

Твитер ја „подбра“ директорката на Агенцијата за вработување: „Па нели се 28.000 запослени до сега“

Никола Осило

И Оскарот за најдобар актер во македонското Собрание оди во рацете на…

Редакција