еМагазин
Image default
Македонија

Дали Заев има сознанија од истрагата или нервозата „зборува“ дека „Рекет“ води до Мицкоски

Лично мислам дека истрагата за „Рекет“ води кај Мицкоски, ама тоа е мое лично мислење. Јас можам да мислам што сакам, истрагата треба да покаже каде води предметот, одговори премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата посветена на неуспешната лидерска средба на новинарско прашање повзрано со фејсбук-статусот на Антонио Милошоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски за обвинувањата од Заев дека е вмешан во „Рекет“: Нема да го тужам, моето име го нема

Милошоски: Договор за нов Закон за ЈО можеби и ќе се постигнеше доколку Заев не беше токолу нервозен за „Рекет“

Заев разочаран од лидерската: „Груевизам“ до доцна во ноќта, ВМРО-ДПМНЕ бараше да го заташкаме криминалот

Заев и Мицкоски се договорија да не се договорат, судбината на СЈО останува да виси

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алијанса на Албанците: Владата и МВР да сносат одговорност за театарот со апсењето на Груевски

Редакција

Меѓународни набљудувачи: Изборите добро организирани, потребна е реформа на законската рамка

Редакција

Политичките лидери кај Пендаровски се договорија дека за Македонија нема друг пат, освен ЕУ

Редакција