еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори постапка за “грчките фирми“ на министерот Дамјан Манчевски

Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле постапка за министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски.

Постапка е отворена за сомнежите во врска со “грчките фирми“, кои се споменаа во „бомба“, која беше објавена неодамна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

И Кочо Анѓушев на тапет на Антикорупциска

Антикорупциска отвори четири постапки за премиерот Заев

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата донесе уредба за одложено плаќање на кредитите, на ред се банките

Редакција

Три случаи на непочитување на самоизолацијата во Струмица и Тетово, четири се проверуваат во Скопје

Редакција

Нема таен договор за бегството на Груевски, вели Заев

Редакција