еМагазин
Image default
Да помогнеме

Давид Мартиновски Исоски: Сите мои мечти и соништа се стопија во еден и единствен, да оздравам

Потребна е помош за 16-годишниот Давид Мартиновски Исоски, кој боледува од агресивен лимфом.

„Се викам Давид Мартиновски Исоски имам 16 години, пред два месеци живото ми се преврте наопаку…

Сите мои мечти и соништаа се стопија во еден и единствен, да оздравам. Пред кратко време ми дијагностицираа рак на лимфни јазли под дијагноза нон-хочкинов Б клеточен агресивен лимфом.

Започнат е процес на лекување на Клиниката за хематологија.

Имам опција за лечење на клиниката за деца заболени од рак во Confraternitat Viena Austria, но потребни ми се 50 илјади евра. Доколку сте во можност, донирајте и помогнете ми да се изборам со оваа болест“, вели тој во апелот за помош.

Како да помогнете:

Трансакциска сметка

300007077187063

IBAN MK07300307053575987

SWIFT: KOBSMK2X Комерцијална банка АД Скопје

Исоска Менка

Телеком 143 434

ВИП 143 777

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Учениците од „Михајло Пупин“ денеска собираат средства за лекување за нивниот другар Давид Мартиноски Исоски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Учениците од „Михајло Пупин“ денеска собираат средства за лекување за нивниот другар Давид Мартиноски Исоски

Редакција

(Видео) Му требаме на семејството: Деветгодишно девојче се грижи за нејзините, во куќа која се распаѓа

Редакција

„Виз Ер“ скопски маратон преку партнерство со GivenGain цели кон поддршка на оние кои им треба помош

Редакција