еМагазин
Image default
Македонија

Дејан Давидовски, осомничен за „27 април“, со бугарски пасош, уапсен во Шведска

Дејан Давидовски (39), за кого беше распишана меѓународна потерница откако како осомничен за настаните во македонското Собрание од 27. април 2017 година не беше достапен за македонските органи, е уапсен во Шведска, на аеродромот Скаваста во Стокхолм.

Како што објавија медиумите тој поседувал бугарски пасош, а во Стокхолм слетал со лет од Софија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас: Со интерес ги следиме случувањата во соседната земја

Редакција

Јовески: Амнестијата е политичка одлука, доколку зависеше од мене немаше да се случи

Никола Осило

Српска „Политика“: Груевски со лажен пасош побегнал преку Албанија, со „Малев“ од Тирана летал до Будимпешта

Редакција