еМагазин
Image default
Бизнис

Дејан Галев купи 2.935 од велешки „Ветекс“

„Ветекс“ АД Велес преку Македонската берза информира дека членот на Управниот одбор на компанијата, Дејан Галев се стекнал со 2.935 акции од „Ветекс“ АД Велес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анѓушев: Јас сум еден од тие кои подлежи на новиот данок

Редакција

Новата година носи нови даноци: За приход од 100.000 денари ќе се плаќа данок од 10.800 денари

Никола Осило

Предновогодишно раздвижување на берзата: Прометот речиси удвоен

Никола Осило