еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дејан Панделески си даде оставка од местото претседател на Одборот на директори на Бетон-Штип

Дејан Панделески се отповикува од местото неизвршен член – претседател на Одборот на директори на градежно-трговското друштво Бетон Штип, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Отповикувањето на Панделески следува откако си поднел оставка на функцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Штипски Бетон во загуба

Извршители влегоа во Бетон Штип

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Ураганот Флоренс ги зеде првите жртви во САД

Никола Осило

(Видео) Макрон вели дека е прерано за преговори со Македонија, Меркел се надева на компромис

Никола Осило

За да наплати данок: УЈП распродава автомобили, камиони, телевизори, цуцли, пелени, фарби за коса…

Никола Осило