еМагазин
Image default
Бизнис

Дебарски бањи Цапа во минус

Дебарски бањи Цапа АД Дебар во првите шесте месеци од 2019 година од пружените услуги за бањско лекување и рехабилитација како основна дејност како и хотелиерство и угостителство и други споредни дејности оствари негативен финансиски резултат од 6,471 милиони денари, додека во истиот период од претходната 2018 година е остварен позитивен финансиски резултат од 4,503 милиони денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Вкупните приходи во период 01.01.-30.06.2019 година изнесуваат 58,596 милиони денари и се остварени во висина од 92% во соодност со истиот период од претходната 2018 година.

Вкупните трошоци од редовното работење до 30.06.2019 година изнесуваат 64,3 милиони денари и се поголеми за 10% во однос на 30.06.2018 година“, велат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП Градски паркинг на привремени вработувања ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило

„Стандард и Пурс“: Потврден кредитниот рејтинг на Македонија „ББ-“ со стабилен изглед

Никола Осило

„Царсо интернaционал“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на лекови за ретки болести вреден 1,6 милиони евра

Никола Осило