еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Деца раѓаат деца: Регистрирани 20 случаи на мајки под 15 години

Во некои делови од нашата земја се уште се живее како пред два века, а најдобар показател за тоа е што деца раѓаат деца.

Имено, во текот на минатата година според податоци на Државниот завод за статистика, регистрирани се 20 случаи на мајки под 15 години, што покажува семејна и општествена негрижа кон младата популација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Македонија се уште има семејства со повеќе од девет деца

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Од МНР велат дека досега нема информации за настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Редакција

Становите во Аеродром одат како алва, во Битола најмногу продадени куќи

Никола Осило

„ЕДС“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

Никола Осило