еМагазин
Image default
Локално

Децата ќе можат да се вакцинираат и за викенд, вакциналните пунктови ќе работат

Министерството за здравство информира дека за време на викендот, на 5 и 6 јануари 2019 година, вакциналните пунктови „Јане Сандански“, „Бит пазар“ и „Букурешт“ ќе работат во две смени, во периодот од 07:30 до 19:00 часот.

Во понеделник, на 7 јануари 2019 година, овие пунктови ќе работат само прва смена од 07:30 до 13:00 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уапсен скопјанецот кој си ја уби бабата

Никола Осило

Загина велосипедист во Тетовско

Редакција

По инцидентот со воспитувачка, вонреден инспекциски надзор во градинката „Детска Радост“ во Гевгелија

Редакција