еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Декра Арбеит“ го доби тендерот на Град Скопје за привремени вработувања „тежок“ 74.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за ангажирање на агенција за обезбедување на услуги за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Декра Арбеит“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.600.000 денари или околу 74.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фалсификатите во Македонија доаѓаат од Кина и Турција, најчесто храна, облека, обувки

Редакција

Гувернерката Ангеловска-Бежовска: Депозитите на граѓаните се безбедни, нема потреба од никаков страв

Редакција

Поднесени предлог-измени на Изборниот законик за една изборна единица на парлaмeнтарните и отворени листи на локалните избори

Редакција