еМагазин
Image default
Бизнис

Дел од корисниците на Вип останаа без интернет

Утринава дел од корисниците на мобилниот оператор Вип низ Македонија останаа без интернет.

Од компанијата за еМагазин велат дека се работи на решавање на проблемот и истиот ќе биде решен за брзо време.

Проблемот настанал поради прекин на напојување со електрична енергија, што предизвикало проблем во функционирањето на еден од системите на компанијата, поради што дошло до потешкооти за обезбедување на фиксни услуги за дел од корисниците, велат од Вип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој македонски оператор има најмногу претплатници на мобилен интернет?

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гранит склучи четири договори со Јавното претпријатие за државни патишта

Редакција

„Сковин“ во загуба од 117 милиони денари

Никола Осило

Претседателот на ИАБ Македонија, Ефтимовски: Огласувачите да ги зголемат буџетите за дигиталните издавачи во Македонија

Редакција