еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Делта-пром инг“ го доби тендерот на општина Велес за реконструкција на водоводни и канализациони линии вреден 613.000 евра

Министерството за транспорт и врски по распишаниот тендер за реконструкција на водоводни и канализациони линии во град Велес, општина Велес, и тоа: водоводните линии на ул.8-ми Март, ул.Б.Каракостев, ул.Б.Јасмов и Славјанска, ул.Даме Груев, ул. Орце Мартинов, ул.Косттурска, ул.Маршал Тито, ул.Титова Ужичка, и канализациони лини на ул.Јовче Чучук и ул.Орце Шутев и ул.Страшо Пинџур (Страшо Пинџур, Никола Оровчанов, Илинденска) склучи договор со друштвото за производство,трговија и градежни услуги Делта-пром инг ДООЕЛ увоз-извоз Велес.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 37.702.856 денари или околу 613.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Главоболки за ДИК: 1ТВ бара исплата на штета од 100.000 евра за необјавен ценовник

Никола Осило

Денеска почнува Светскиот економски форум во Давос

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на гориво вреден 12,9 милиони денари

Никола Осило