еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за странски инвестиции за набавка на автомобили

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот по распишаниот тендер за набавка на нови патнички моторни возила склучи два договори со друштвото за производство, трговија и услуги „Делукс-ауто“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.

Вкупната вредност на договорите е 1.759.999 денари или околу 28.617 евра.

Предмет на набавка се две возила „Шкода Октавија“ и „Шкода Фабиа“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопски пазар лани со добивка

Редакција

„Макпетрол“ ќе го продаде својот дел од сопственоста на „ГА-МА“ на Владата

Никола Осило

Садула Дураки ем министер ем вицепремиер

Редакција