еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на Апелацискиот суд Скопје за набавка на автомобил вреден 32.500 евра

Апелацискиот суд Скопје по распишаниот тендер за набавка на возило склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Делукс-ауто“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.999.982 денари или околу 32.500 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на 13 возила „тежок“ 325.000 евра

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на три лимузини вреден 70.000 евра

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за стоковни резерви за набавка на лимузина вредна 30.000 евра

Фото: Auto einmal eins

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Која е Кејт Мери Брнс, новата амбасадорка на САД во Македонија

Редакција

Фиока или епилог: Кривичната пријава за Блерим Беџети тест за судството и за Владата

Никола Осило

Твитер „експлодира“ за затворскиот инцидент со ексминистрите Јанакиески и Ристовски

Никола Осило