еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на три лимузини вреден 70.000 евра

ЈП Водовод и канализација – Скопје по распишаниот тендер за набавка на три патнички возила – лимузини склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Делукс-ауто“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.322.114 денари или околу 70.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за стоковни резерви за набавка на лимузина вредна 30.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Целосно отсечени села и непроодни патишта поради снежните врнежи

Никола Осило

Корисниците на осигурителни полиси ќе се штитат од измами со закон

Редакција

Каков имот пријавил поранешниот новинар Трпеноски, кој стана член на Антикорупциска

Редакција