еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Денеска Силјановска кани: „На јога со Гога“ на плажата Куба Либре

Претседателскиот кандидат на опозицијата Гордана Силјановска Давкова денеска кани на јога, а настанот на нејзиниот фејсбук-профил е насловен како „На јога со Гога“.

„Сите јогисти од Струга, Охрид и околината Ве поканувам на едночасовна јога дружба на зелената површина покрај плажата Куба Либре во вторник од 10:30“, се вели во поканата за настанот.

Прво помисливме дека е лажна вест, па дека беше априлили, ама не било. Официјалниот настан стои на нејзиниот фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Е не бе, како Ева и Александра Заеви„: Твитерџиите во одбрана на синот на Силјановска што свири на кавал во парк

Силјановска за омаловажувањата дека син ѝ свирел на кавал во парк: Јас сум горда на Павле

Силјановска отвори Твитер профил: „Стево чувај се!„

фото: Фејсбук-профил на Гордана Силјановска Давкова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за здравство: Сите редовни прегледи во Клинички центар се одложуваат поради посетата на Папата

Никола Осило

(Галерија) Пендаровски со семејството во посета на Марков манастир

Редакција

Комплетно реновиран дел од Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија

Редакција