еМагазин
Image default
Локално

Десет лица повредени во сообраќајка меѓу три возила на патот Струмица-Валандово

На 18.08.2019 во 10,40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица-Валандово, делница Струмица-с.Костурино, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Рено кангу“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.П.(40) од Богданци, патничко моторно возило „Мерцедес вито“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Л.М.(34) од с.Банско, и патничко моторно возило „Фолксваген“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(37) од Струмица, информира МВР.

Во незгодата З.П. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица, а со телесни повреди се здобиле девет лица од другите возила. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Струмица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го претепал брат му во семејната куќа во велешко

Никола Осило

Охриѓанец пронајден починат на работното место

Никола Осило

Избегната трагедија на Попова Шапка: По неколкучасовна потрага пронајдени заталкани скијачи

Никола Осило