еМагазин
Image default
Македонија

Барањето за екстрадиција на Груевски како организатор на настаните од 27. април деновиве ќе биде пратено до Будимпешта

Барањето за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски како организатор на настаните во Собранието од 27 април деновиве ќе биде пратено до Будимпешта, изјави денеска министерката за правда, Рената Дескоска.

– Целокупното досие од судот и обвинителството стаса во Министерството на крајот на минатата недела. Денеска ги потпишав сите пропратни документи и деновиве ќе биде пратено до Будимпешта со цел барање за екстрадиција за 27 април,  изјави Дескоска одговарајќи на новинарско прашање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски до Заев: Напамет не ми паднало да влегувам во багажник за било какви цели

Твитер за изјавата на Заев за Груевски: „Знаеме дека 500 евра плата побегнале во багажник“

Груевски избега од земјава во багажник од автомобил, вели Заев

МИА/Фото: Груевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џафери во 17:30 часот ќе ги распише претседателските избори

Редакција

Завршни зборови на одбраната на судењето за „27 април“

Редакција

Заев потврди дека на пописот ќе има графа за етничка припадност

Редакција