еМагазин
Image default
Македонија

Дескоска за информациите дека ќе си оди од правда: Не сум јас Никола Тодоров да ги шетам сите ресори

Нема да се враќам во Министерството за образование. Не сум јас Никола Тодоров и да ги шетам сите ресори, рече министерката за правда, Рената Дескоска, одговарајќи на новинарско прашање во врска со најавената „метла“ од премиерот Зоран Заев.

Додаде дека не знае дали ќе го напушти Министерството за правда.

– Мојот пат е одење напред, а не враќање назад. Единствено место каде што можам да се вратам по политиката е Правниот факултет, а не МОН.

МИА/фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избравме претседател, папата си замина, сега фатете се за метлата и убаво да сметете

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев најави средба со Мицкоски за Пописот, ЕУ и СЈО

Редакција

Судење за насилството во Собранието: Снимка од Кољо во фантомка излегува од кабинетот на Вељаноски и ја насочува толпата во прес-центарот

Редакција

Алијансата за Албанците за бегството на Војминовски: Убиена последната надеж дека правдата ќе се врати во Македонија

Редакција