еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Број на заболени со коронавирусот по скопските општини

Инстититутот за јавно здравје (ИЈЗ) за прв пат објави детален преглед на заболените со коронавирусот во скопските општини.

Во Скопје, според последните податоци, има вкупно 134 лица заболени со вирусот.

Моментално најголем број има на заболени со вирусот во Карпош, 27 лица, следат Гази Баба, Кисела Вода и Центар со по 20 лица, Ѓорче Петров, 11, Аеродром 8, Сопиште 7, Бутел 4, Чаир 3, Илинден 2.

11 лица живеат во Скопје, но се од други градови, а 1 лице е странец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Секојдневно се менува: Како изгледа мапата на заболени со коронавирусот во Македонија по градови

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

14 заболеле во болница: Бројот на здравствени работници со коронавирусот порасна на 21

Четири деца во Македонија се заболени со коронавирусот

Македонка во САД: Живееме во социјална и економска криза како никогаш досега

Графика: ИЈЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасовски: На граѓаните во Дебар и Центар Жупа нема да им фали ништо, без паника

Редакција

Германската „Веридос“ ќе ги печати новите пасоши на граѓаните на Северна Македонија

Никола Осило

Град Скопје ќе дистрибуира топлинска енергија до граѓаните

Редакција