еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Десет компании од Македонската берза со најголема добивка

Најголемите банки во земјава Стопанска банка Скопје, НЛБ банка и Комерцијална повторно се на врвот на листата на компании кои котираат на Македонската берза и кои имаат најголема остварена добивка минатата година.

Првите десет компании оствариле вкупна добивка од 13 милијарди денари што е зголемување за 32,1 отсто во однос на претходната година кога вкупната добивка изнесувала 9,8 милијарди денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Раде Кончар – Апаратна техника“ оствари добивка од 22,4 милиони денари

Никола Осило

ЕБОР за годинава ни предвидува најмал раст на економијата во регионов од само 2%

Редакција

Што пишува во барањето на Министерство за правда за екстрадиција на Никола Груевски

Редакција