еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Дури 63,4% од семејната потрошувачка оди за храна, облека и домување

Просечното семејство во Македонија наменува околу 63.4 % од својата потрошувачка за задоволување на основните потреби како што се храната, облеката, домувањето и покуќнината, покажуваат најновите податоци на Државниот завод за статистика.

Во структурата на приходите, во 2019 година превладуваат примањата врз основа на редовна и повремена работа со 66.1 %, пензиите учествуваат со 19 %, примањата од земјоделството со 5.8 %, социјалните бенефиции со 1.7 % и примањата од странство со 2.3 %.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Државниот инспекторат за техничка инспекција за набавка на теренски возила вреден 4,8 милиони денари

Никола Осило

25 лица од новозаболените со коронавирусот имале контакт со потврден случај, 6 неодамна патувале

Редакција

Груевски и во затвор ќе зема пратеничка плата и ќе му тече работниот стаж

Редакција