еМагазин
Image default
Бизнис

Детален преглед: Кои граѓани добија субвенции за печки на пелети?

Министерството за економија ја објави листата на баратели кои го остваруваат правото на надомест за купени печки на пелети во домаќинствата за 2018 година.

Со ребалансот на буџетот, Министерството за економија побара и доби дополнителни средства во износ од 7.000.000 денари за субвенционирање печки на пелети за домаќинствата.

Право на учество на овој оглас имаа граѓаните кои имаат купено печки на пелети во своите домови во периодот од 1 септември до 12 декември 2018 година.

Субвенциите изнесуваат до 50 отсто од сумата, но не повеќе од 500 евра во денарска противвредност.

Целата листа добитници на субвенции ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Лукоил“ го доби тендерот на УЈП за набавка на гориво вреден 130.000 евра

Никола Осило

Буџет 2019: Владата од глоби и такси планира да „прибере“ 34 милиони евра

Никола Осило

Тендер „тежок“ 13.700 евра: Основниот суд Струга купува патничко возило

Никола Осило