еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се најголемите донатори во изборната кампања на Блерим Река?

Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатот за претседател на Беса, Блерим Река за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 1.104.500 денари или безмалку 18.000 евра, покажува финансискиот извештај доставен до Државната изборна комисија.

Според извештајот, ниту едно физичко лице не донирало пари за изборната кампања на Река.

Како донатори во кампањата се јавуваат Беса и А/А Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Фото: Фејсбук/Река

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поништено гласањето на седум избирачки места

Редакција

(Фото) Заев и Ципрас на ручек во познат скопски ресторан, подоцна дојдоа Заева и Базиана

Редакција

Застрашувачки податоци: Се породиле 731. малолетничка, најмладите на возраст од 11 до 13 години

Никола Осило