еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Растат цените на становите во Центар, благ пад на станбениот квадрат во Аеродром и Карпош

Просечната цена на станбениот квадрат во скопската општина Центар во првите три месеци од годинава се зголемила за околу 1.500 денари во однос на последните три месеци од 2018 година, покажуваат податоците на Агенцијата за катастар на недвижности.

Зголемување на цените има во скопска Гази Баба, Охрид и Битола.

Во овој период има благо намалување на просечната цена на становите во скопските општини Аеродром, Карпош, Кисела Вода и Гази Баба.

Просечни цени на станови во првите три месеци од 2019 година

Просечни цени на станови во последните три месеци од 2018 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Становите во Аеродром се продаваат како алва, најмногу се купуваат куќи во Велес

Нема кој да купи: Непродадени 5.340 нови станови, а се градат уште 11.322

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владимир Ефтимоски ја зголеми сопственоста во Стопанска банка Битола на 16.501 акција

Никола Осило

Поранешниот премиер топ тема во регионални медиуми: „Каде се крие Груевски?“

Редакција

Продаден блок од 15.966 акции од Стопанска банка Битола за 30 милиони денари

Никола Осило