еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР: Во експлозијата во Романовце загинале три дечиња

На 23.02.2020, околу 10.00 часот во с.Романовце,кумановско во куќа сопственост на Ш.А. при експлозија на плинска боца настанал пожар во кој три малолетни лица на возраст од 8, 9 и 11 години починале на местото на настанот, а шест лица се пренесени во Општа болница Куманово каде им се констатирани тешки телесни повреди, но поради сериозноста на повредите истите се префрлени во Комплекс клиники„Мајка Тереза“, информира МВР.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Куманово. Известен е јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово е упатена на местотот на настанот со цел утврдување на причините кои довеле до несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бремена жена и дете меѓу повредените во трагедијата во Романовце

Тројца од повредените во трагедијата во Романовце во тешка состојба

Трагедија: Три лица починаа, а седум се повредени по експлозија на плинска боца во кумановско Романовце

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Филипче сведок на емотивен момент: Садет ја најде Јасмина на која и помогна при автобуската несреќа кај Ласкарци

Редакција

Претепале вработен во Градски паркинг незадоволни од казна за непрописно паркирање

Редакција

Беровчанка ангажирала рекетари од Грчец за да изнуди илјадници евра од скопјанец

Никола Осило