еМагазин
Image default
Спорт

Детали од МВР за несреќата во која загина легендарниот Благоја Георгиевски-Буштур

На 29.01.2020 околу 23 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Србија“, во близина на крстосницата со ул.„Христо Татарчев“, возило „фолксваген кеди“, со скопски регистарски таблички, управувано од Б.Г.(70) од Скопје, удрило во бетонска жардињера, информира МВР.

„Во незгодата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција“, соопшти МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во тешка сообраќајна несреќа, загина кошаркарската легенда Благоја Георгиевски-Буштур

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Цела борба меѓу Нурмагомедов и Мекрегор за УФЦ титулата

Никола Осило

Алкалоид во победничка серија на Европскиот Клупски Куп 2019

Редакција

Почна 33-тиот Охридски пливачки маратон

Редакција