еМагазин
Image default
Локално

Детали за трагичната сообраќајка кај Драчево: „Реното“ удрило во камион за отпад

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот.

Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ, кога автомобил „рено 5“ со скопски регистарски таблички во коj се превезувале жртвите, од непознати причини преминал на спротивната лента на коловозот и директно се судрил со камион за превоз на отпад. Од здобиените повреди починале сите патници во автомобилот, тројца мажи и две жени.

Како што стои во соопштението надлежниот јавен обвинител издал Наредба за обдукција на телата на починатите, а ќе се врши и сообраќајно-техничко вештачење за да се утврдат причините за несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Починале на место: Познат идентитетот на петтемина загинати во сообраќајката кај Драчево

Трагедија: Петмина загинати во стравична сообраќајка на влезот на Драчево

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четворица претепале сопственик на гостилница во Куманово

Никола Осило

Фрлил отпушок од цигара, изгореле 20 хектари трева и 6 хектари шума

Никола Осило

(Галерија) Свечено доделени наградите на Општина Штип: Наградени Ангелов, Наков, Азески

Редакција