еМагазин
Image default
Бизнис

Детална листа: Кои граѓани добија субвенции за ПВЦ или алуминиумски прозорци?

Министерството за економија ја објави листата на добитници на субвенции за вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци во домаќинствата за 2019 година, а согласно Програмата за изменување и дополнување на Програмата за промоција на обновливи извори на енергија.

На листата има добитници од повеќе градови и места во државата.

Целата листа ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нема кој да купи: Непродадени 5.340 нови станови, а се градат уште 11.322

Никола Осило

НЛБ Банка ги намали каматните стапки на кредитите за правни лица

Редакција

Убава вест: Паѓаат каматите на кредитите, растат на штедните влогови

Никола Осило