еМагазин
Image default
Македонија

Детали од Обвинителството за смртта на актерката Беличанец

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и со лекари по судска медицина синоќа изврши увид на лице место во стан во Скопје, каде беше пронајдено починато едно женско лице, информираат од Јавното обвинителство (ЈО).

„Безживотното тело на починатата го пронашол нејзиниот сопруг, кој ја известил полицијата.

Телото на починатата е предадено за обдукција, а јавниот обвинител издаде и наредба за вештачење на трагите подигнати и обезбедени на лице место„, стои во соопштението од ЈО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Најдобрата“: Калиопи, Џамбазов, Зафирчев, Петрушевска… се простуваат од актерката Беличанец

„Почивај во мир Туфи. Спиј мирно Билјана“: Реакции на Твитер за смртта на актерката Беличанец

Актерката Билјана Беличанец, мајка на две деца, мртва ја пронашол нејзиниот сопруг

Актерката и поранешна градоначалничка Билјана Беличанец пронајдена мртва

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миле Јанакиески штрајкува со глад во затворот „Шутка“

Редакција

Адвокатите на обвинетите за насилството во Собрание отстранети од судница и казнети со по 1.000 евра

Редакција

Во вторник собраниската Комисија ќе расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Груевски

Редакција