еМагазин
Image default
Локално

Детонирана експлозивна направа пред куќа на кумановец

На 25.08.2018 година во 03,20 часот во СВР Куманово, А.Д.(30) од Куманово пријавил дека слушнал детонација од експлозивна направа пред капијата од неговата куќа, информира МВР.

Излезено е на местото на настанот и првично е констатирано дека најверојатно е ставена експлозивна направа во корпа за смет пред капијата. Во настанот повредени лица нема, предизвикана е само материјална штета на прозорците од куќата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Две деца повредени откако возило удрило во бетонска ограда

Го прегазил возејќи товарно возило во рикверц

Никола Осило

Лице од Тетово пронајдено мртво на Самоилова тврдина

Редакција