еМагазин
Image default
Локално

Девојче од село Бардовци се удавило во семеен базен

Осумгодишно девојче од скопското село Бардовци доцна синоќа се удавило во базен од семејната куќа.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила околу 21:15 часот по што девојчето, веќе починато, било однесено во комплексот клиники „Мајка Тереза„, иако претходно Итна медицинска помош извршила реанимација.

Смртта ја констатирал лекар, а по наредба на јавен обвинител, телото е предадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жена од Студеничани осомничена дека го убила својот сопруг со секира

Редакција

Двe момчиња од Бангладеш повредени во превртеното возило со мигранти

Никола Осило

(Фото) Како се фрлаат сол и ризла низ улиците во Кочани: Чистење снег, како во 19 век

Редакција