еМагазин
Image default
Локално

Девојка – фантом откриена во „Мерцедес“ на Блаце

На 13.04.2019 година околу 21.45 часот на Граничниот премин „Блаце“, на паркинг во комбе „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.С.(49) од с.Глумово, скопско, било пронајдено женско лице без документи за идентификација, информира МВР. Во разговор со полициски службеници таа изјавила дека се вика Н.С.(18) од Косово.

Лицето било предадено на полициски службеници од Одделот за прекуграничен криминал и миграции при Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Разбојници му зеле мобилен во Градскиот парк во Скопје

Никола Осило

Општина Охрид го осуди инцидентот помеѓу советниците: Тоа не доликува на избраници на граѓаните

Редакција

Разбојник му украл торба со пари од „Мерцедес“

Никола Осило