еМагазин
Image default
Локално

Девојка од Свети Николе обвинета за дрски разбојништва: Ограбувала продавачки

Полициската станица Свети Николе поднесе кривична пријава против М.Ј. (33) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „разбојништво“.

На 15.08.2018 година во две продавници во Свети Николе пријавената извршила разбојништво над вработените, при што одзела 11.600 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: Ги врзал сопругата и ќерката и ги однел во Психијатарската болница во Демир Хисар

Никола Осило

Двајца тепале момче во автобус на релација Центар-Долно Количани

Никола Осило

ЕЛЕМ ќе му позајми пумпи на Хидробиолошкиот завод во Охрид, за да се обезбеди вода во Студенчишки канал

Редакција