еМагазин
Image default
Локално

Девојка од Вевчани им украла фотографии и недолично се однесувала на лажен Фејсбук профил

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Л.Б.(29) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на лични податоци“, соопшти МВР.

Пријавената во текот на јануари оваа година неовластено презела и обработувала фотографии на две лица, по што ги објавила на нејзиниот лажен Фејсбук профил и постирала коментари со недолични содржини.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иселеничка во Шведска обвинува дека цариници и зеле 3.000 евра од багаж на скопскиот аеродром

Никола Осило

Триесетдневен притвор за 20-годишникот од Драчево кој со нож ја уби својата баба

Редакција

Во сообраќајка тешко повредено четиригодишно дете

Никола Осило