еМагазин
Image default
Да помогнеме

Познатиот скопски диџеј Мац апелира за помош

Познатиот скопски диџеј Мац, упати апел за помош на 48-годишниот Трајче. Неговиот статус на Фејсбук го пренесуваме во целост.

„Чичко Трајче случајно го најдов на улица стопираше на автопат и го качив, бидејќи беше доста ладно. Неговата приказна не е баш убава. Тој живее сам, нема синови, ќерки, внуци живеел со неговата мајка која починала. Патува од гратче до гратче и моли за да работи каква било работичка за да може да се прехрани и да има каде да спие (нема каде да спие). Нема алишта, нема ништо. Има само топло срце, кое е жедно за живот. Сега јас Ве замолувам да го споделиме постов и да му помогнеме. На било каков начин. Се што имате пишете ми, јавете ми се, тој комуницира со мене“, се вели во апелот на Мац.

Фото: Фејсбук/Мац

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Диџеј Мац: Успеавме во помошта за чичко Трајче

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Преку „ДХЛ Експрес“ медот добиен на одржлив начин од „Медената земја“ може да стигне и до вас

Редакција

Исчезната е 34-годишната Соња од Струмица, најблиските апелираат за помош

Редакција

(Видео) Една од десетината во светот: Христина живее со „синдром на свеќа“ кој и создава здравствени проблеми

Редакција