еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Дигитал медиалаб“ го доби тендерот на Владата за набавка на систем за биометриска идентификација вреден 104.000 евра

Влада на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на систем за биометриска идентификација склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Дигитал медиалаб“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.455.816 денари или околу 104.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ДИК: Излезноста до 15 часот, 22,56%

Редакција

Заев: Ова е голем историски ден, обезбедивме трајна стабилност за земјата

Редакција

„Ел те инженеринг“ го доби тендерот на ГА-МА за одржување и итни приклучоци на гасоводот вреден 1,3 милиони евра

Редакција