еМагазин
Image default
Политика ТОП СТОРИИ

ДИК: До 9 часот излезноста е 2,45 %

До 9 часот, според податоците од 71,53% од гласачките места, процентот на излезност е 2,45%, информираа од ДИК на првата прес конференција.

Најголем одѕив има во Демир Хисар – 4,12%, а најмал во Конче – 0,73.

Сите 3.480 гласачки места навреме се отворени и досега не се регистррирани неправилности.

Од ДИК информираа и дека досега биле добиени три приговори за заштита на личното изборачко право и дека сите се прогласени за неосновани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Камчев и Панделевски излегуваат од „Шутка“, добија мерка куќен притвор

Редакција

Се потел и му се појавило црвенило по лицето: Братот на премиерот го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николовски

Редакција

Македонска радиодифузија вработува 45 лица, плата до 30.326 денари

Никола Осило