еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

ДИК ќе потроши два милиони денари на набавка на УВ спреј и ламби за претседателските избори

Државна изборна комисија (ДИК) распиша тендер за набавка на средства за проверка и обележување на гласачите (УВ спреј, УВ ламби и алкални батерии за УВ ламби).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.000.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ бистрат политики: Македонците самоволно стануваат Бугари

Никола Осило

Колку политичарите направиле зло, толку Тоше направи добро за Македонија, и уште нема спомен обележје

Петре Димитров

(Фото) МВР реконструираше и обнови повеќе објекти

Редакција