еМагазин
Image default
Македонија

ДИК го заврши доставувањето на доверливиот изборен материјал

Делчево и Македонска Каменица се последните општини во кои денеска Државната изборна комисија (ДИК) го достави доверливиот изборен материјал за вториот круг од Претседателските избори.

Стручни служби на ДИК изготвија записник и материјалот го предадоа на членовите на Општинската изборна комисија во Делчево. Со оваа постапка како што истакна претседателот на Општинската изборна комисија Владимир Петровски, се исполнети сите услови, во недела, беспрекорно да се реализира изборниот процес.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неврохирургот Митре Милошевски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид

Редакција

Има простор да се изнајде решение и да се донесе новиот закон за јавно обвинителство, вели Османи

Редакција

Поради неоправдано отсуство: Почнува постапката за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски

Никола Осило