еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

ДИК: Излезноста до 15 часот, 22,56%

Државната изборна комисија на четвртата по ред прес конференција, соопшти дека заклучно со 15 часот, излезноста на референдумот е 22,56%.

Досега гласале 334.075 граѓани со право на глас.

Меѓу општините со најголема излезеност до 15 часот на референдумот се Сарај – 36,57, скопски Карпош 32,05, Крушево 28,87 отсто, Гевгелија 27,19, Дојран 27,66, Арачиново 26,77, Аеродром 24,99 отсто, Берово 24, Богданци 24,09, Бутел 24,45, Долнени 24,43, Кочани 23,82, Македонски Брод 23,39, Охрид 25,30, Прилеп 25,25, Струмица 24,11, Тетово 26,18, Чаир 27,45% …

Општини со помала излезност се Ново Село 9,97, Илинден 10,49, Босилово 11,44, Зрновци 11,45%…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада: Со протокол да се реши заштитата на превозниците за дотур на нафта од Грција

Редакција

„Медена земја“ освои две престижни признанија на светските награди за документарци

Редакција

Детален преглед по градови: 30 починати и 633 заболени од коронавирусот во Македонија

Редакција