еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

ДИК: Излезноста до 18:30 часот, 34,09%

Државната изборна комисија (ДИК) на најновата прес конференција соопшти дека излезноста на референдумот до 18.30 часот е 34,09%, од 84,83% од обработените податоци.

Општини со најголема излезност до 18:30 часот е Сарај 65,59, Студеничани 44,46, Пласница 44,01, Дојран 42,32, Карпош 42,67, Крушево 41,93, Арачиново 49,36%.

Општини со најмала излезеност се Илинден 16,98, Могила 21,19 и Ново Село 16,22%.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Премиерот Заев и амбасадорот Џес Бејли први пробаа храна од KFC

Никола Осило

Силјановска не седнала на „жешкото столче“ на „Телма“ поради набиена агенда

Редакција

„Виста груп“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на АМР/МДМ систем вреден 411.000 евра

Никола Осило