еМагазин
Image default
Политика

Димитров се „спаси„: Не помина интерпелацијата за министерот за надворешни работи

Пратениците со 59 гласа „против“ и 20 гласа „за“ не ја прифатија интерпелацијата за министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

Интерпелацијата беше поднесена од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму го обвинија Димитров дека несовесно и неодговорно ја извршува функцијата, како и за лошо водење на дипломатијата на штета на националните и државните интереси, а му забележуваат и за Договорот од Преспа.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вонредно обраќање на Иванов: Не се разговарало за воена состојба, прашање е кој сакал да го злоупотреби Кабинетот на претседателот

Никола Осило

Груевски ептен со к’смет: Унгарија последниве пет месеци дала азил на само 4 лица

Редакција

Заев: Документот на „Викиликс“ е причина повеќе да се излезе на референдум

Редакција